Otrdiena, 23. jūlijs
Šodien sveicam: Magda, Magone, Mērija
Kontaktinformācija

Ērgļu novada pašvaldība
Reģ.nr. 90002214379
Rīgas iela 10, Ērgļi, Ērgļu pagasts,
Ērgļu novads, LV-4840
Tālr./ fakss 64871231
E-pasts: ergli@ergli.lv

Meklēt ergli.lv
  Meklēt

2012-04-02
Iespēja meža īpašniekiem

Meža īpašnieki, izmantojiet iespēju un uzlabojiet sava meža ekonomisko vērtību!

SIA LLKC Meža konsultāciju pakalpojumu centrs (MKPC) aicina meža īpašniekus izmantot iespēju un izkopt savas jaunaudzes un veikt mazvērtīgo mežaudžu nomaiņu ar ES finansiālu atbalstu, tādā veidā paaugstinot sava meža ekonomisko vērtību.
Ar 2012.gada 1.aprīli stājās spēkā tik ļoti gaidītie grozījumi Ministru kabineta 2009. gada 6. oktobra noteikumos Nr.1145 „Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas, administrēšanas un uzraudzības kārtība pasākuma "Meža ekonomiskās vērtības uzlabošana" īstenošanai”, tas ir, jaunaudžu kopšanai un neproduktīvo audžu nomaiņai.
Tas nozīmē, ka meža īpašnieks varēs iesniegt projektu un saņemt atbalstu arī par pašrocīgi veikto jaunaudžu kopšanu vai mazvērtīgo mežaudžu nomaiņu. Atbalsta apmērs noteikts, pamatojoties uz standarta izmaksām par atbalsta saņēmēja paša veikto darbu.
Pozitīvas izmaiņas skar tos meža īpašniekus, kuru meža īpašumi atrodas mazāk labvēlīgos apvidos (2010.gada 23.marta MK noteikumu Nr.295 3.pielikums). Šajās teritorijās atbalsta intensitāte palielināta no 50% uz 60%.
Projekta iesniegumā, pamatojoties uz maksājuma dokumentiem, var iekļaut arī vispārējās izmaksas – gan meža apsaimniekošanas plāna izstrādi, gan skiču sagatavošanu.
Šīs aktivitātes ietvaros varat iegādāties arī jaunus instrumentus un aprīkojumu jaunaudžu kopšanai un mazvērtīgu mežaudžu nomaiņai, ja to veiksiet vismaz 2,0 ha platībā.
Atgādinām, ka saskaņā ar meža apsaimniekošanas normatīvo aktu prasībām, kopšana mežaudzē obligāti veicama ne vēlāk kā sasniedzot 5 gadu vecumu lapu koku jaunaudzēm un 10 gadu vecumu skuju koku mežaudzēm.    
Visa saistošā informācija par dokumentu sagatavošanu pieejama interneta vietnēs: www.mkpc.llkc.lv, www.lad.gov.lv, kā arī informatīvajā lapā „Meža ekonomiskās vērtības uzlabošana”, kas pieejama Meža konsultāciju pakalpojumu centra nodaļās visā Latvijā.
Meža konsultāciju pakalpojumu centra darbinieki palīdzēs meža īpašniekiem gan ar padomu, gan praktiski –apsekot platības dabā, izstrādāt meža apsaimniekošanas plānu, sagatavot projekta pieteikumu iesniegšanai Lauku atbalsta dienestā, sagatavot  platību skices.
Tāpat aicinām meža īpašniekus apmeklēt Valsts lauku tīkla pasākumu ietvaros organizētos praktiskos seminārus par jaunaudžu kopšanu un citiem meža apsaimniekošanas jautājumiem.
Meža konsultāciju pakalpojumu centrs ir Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra struktūrvienība ar pilnīgu pārklājumu visas Latvijas teritorijā, kas veic meža īpašnieku un sabiedrības informēšanu, konsultēšanu un apmācību par meža apsaimniekošanu un sniedz ar meža apsaimniekošanu saistītus pakalpojumus, tā veicinot meža ilgtspējīgu un daudzfunkcionālu izmantošanu.

Plašāka informācija par Meža konsultāciju centra darbību interneta vietnē www.mkpc.llkc.lv.


     Jūlijs 2019     
12345 67
891011121314
1516171819 2021
22232425 26 2728
293031
ĒRGĻU NOVADA KARTEDirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

Ērgļu novada pašvaldība,
Rīgas iela 10, Ērgļi, Ērgļu pagasts, Ērgļu novads, LV-4840,
tālr./fakss 64871231
(c) 2019 Ērgļu novada dome


Izstrādāts : DirectHit