Sestdiena, 25. maijs
Šodien sveicam: Junora, Anšlavs
Kontaktinformācija

Ērgļu novada pašvaldība
Reģ.nr. 90002214379
Rīgas iela 10, Ērgļi, Ērgļu pagasts,
Ērgļu novads, LV-4840
Tālr./ fakss 64871231
E-pasts: ergli@ergli.lv

Meklēt ergli.lv
  Meklēt

2012-02-22
Latvijas Valsts Meži palielinās zemju iepirkšanu no mežu īpašniekiem

Zemkopības ministrija ir uzdevusi akciju sabiedrībai „Latvijas valsts meži” būtiski palielināt zemes iepirkšanu no tiem meža īpašniekiem, kas to vēlas pārdot.

   „Man, tāpat kā lielai Latvijas sabiedrības daļai, ir bažas par to, ka Latvijā salīdzinoši lielos apjomos zemi un mežus izpērk dažādi ārvalstu iedzīvotāji un investori. Uzdodot „Latvijas valsts mežiem” palielināt meža un mežsaimniecībai piemērotas zemes iepirkšanas apjomus, mēs panāksim, ka daļa privātpersonu, kas mežu vēlas pārdot, īpašumā esošās meža zemes nonāks valsts pārziņā un tiks apsaimniekotas ilgtspējīgi atbilstoši valsts ekonomiskajām, vides aizsardzības un sabiedrības interesēm,” uzsver zemkopības ministre Laimdota Straujuma.
   Zemkopības ministre skaidro, ka līdz ar šo deleģējumu meža zemes pārdevējiem tiks piedāvāta izvēle – pārdot mežu ārvalstu uzpircējiem vai Latvijas valstij piederošam uzņēmumam, kam ilggadīga pieredze valsts īpašumā esošo
mežu apsaimniekošanā.

   Zemju iegādi AS "Latvijas valsts meži" organizē struktūrvienība LVM Nekustamie īpašumi. Informācija par to, kā ir noformējams pārdošanas piedāvājums, ir atrodams uzņēmuma "Latvijas valsts meži" mājas lapā, sadaļā "Zemes". Tur ir atrodama arī visa informācija par kontaktpersonām, kas atbildēs uz visiem ieinteresēto zemes īpašnieku jautājumiem. Piedāvājumus var sūtīt pa pastu vai nogādāt personīgi Rīgā, Kristapa ielā 30.

AS "Latvijas valsts meži" iepirks zemi, kas atbildīs sekojošiem kritērijiem:
- Iepērkamajā nekustamajā īpašumā ir atļauta mežsaimnieciskā darbība;
- Uz zemes gabala neatrodas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā reģistrētas ēkas un būves;
- Iepērkamo nekustamo īpašumu ir lietderīgi pārņemt (pirkt) no izvietojuma, augsnes hidroloģiskā režīma, mežaudzes augšanas apstākļiem un meža tipa, piekļūšanas un citiem kritērijiem, kas nosaka saimniecisko izdevīgumu.
   Iepērkamā nekustamā īpašuma pārdošanas cena vienam hektāram būs ne lielāka kā LVM noteiktā maksimālā pirkuma cena vienam hektāram, kas aprēķināta atbilstoši AS „Latvijas valsts meži” apstiprinātajai kārtībai.


     Maijs 2019     
123 4 5
6 7 8 9 10 1112
1314151617 1819
2021222324 2526
2728293031
ĒRGĻU NOVADA KARTEDirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

Ērgļu novada pašvaldība,
Rīgas iela 10, Ērgļi, Ērgļu pagasts, Ērgļu novads, LV-4840,
tālr./fakss 64871231
(c) 2019 Ērgļu novada dome


Izstrādāts : DirectHit