Trešdiena, 19. jūnijs
Šodien sveicam: Nils, Viktors
Kontaktinformācija

Ērgļu novada pašvaldība
Reģ.nr. 90002214379
Rīgas iela 10, Ērgļi, Ērgļu pagasts,
Ērgļu novads, LV-4840
Tālr./ fakss 64871231
E-pasts: ergli@ergli.lv

Meklēt ergli.lv
  Meklēt

2011-12-20
Ērgļu vidusskolas skolniece - Pasaules I Jaunatnes ziemas Olimpisko spēļu lāpnese

Skolnieces Anda Āboliņa un Laine Vīgube ir pirmās lāpneses no Latvijas, kas šā gada 31. decembrī Vīnē piedalīsies Pasaules pirmo Jaunatnes ziemas Olimpisko spēļu lāpas stafetē. Šo vēsturisko iespēju sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju (LOK) jaunietēm nodrošina Samsung kā Olimpisko spēļu globālais partneris.

Pasaules pirmo Jaunatnes ziemas Olimpisko spēļu lāpas stafetē kopumā piedalīsies 2012 jaunieši no 12 pasaules valstīm, tajā skaitā 355 Samsung lāpneši. Jaunatnes ziemas Olimpisko spēļu uguns tika iedegta Olimpa kalna pakājē Grieķijā jau šā gada 17. decembrī, savukārt Olimpiskās lāpas stafete sāksies 27. decembrī Insbrukā. 18 dienu laikā Olimpiskā uguns apceļos visu Austriju, un stafete noslēgsies spēļu atklāšanas dienā 13. janvārī Insbrukā. Abas Latvijas pārstāves – septiņpadsmitgadīgā Valmieras Valsts ģimnāzijas skolniece Anda Āboliņa un piecpadsmit gadus vecā Laine Vīgube no Ērgļu vidusskolas – Olimpisko lāpu nesīs 31. decembrī Vīnē. 

Samsung lāpneses Latvijas Olimpiskā komiteja izvēlējās no to 150 jauniešu vidus, kuri brīvprātīgi iesaistījušies LOK Latvijas Jaunatnes olimpiādes organizēšanā un norisē, kā arī pauduši vēlmi kļūt par lāpnešiem Pasaules pirmajās Jaunatnes ziemas Olimpiskajās spēlēs.

Anda Āboliņa sporto jau no agras bērnības, trenējas vieglatlētikā Valmieras Bērnu sporta skolā un aktīvi piedalās kā brīvprātīgā dažādos sporta pasākumos. „Mani iedvesmo mūsu olimpiešu sasniegumi. Nesot Olimpisko uguni, ar īpašu lepnumu pārstāvēšu mūsu jaunos sportistus un Latvijas valsti,” saka Anda. Savukārt 9. klases skolniece Laine Vīgube no Ērgļiem, kura aktīvi piedalās dažādu sporta pasākumu rīkošanā visā Latvijā, ir priecīga, ka līdzdalība Olimpiskās lāpas stafetē Austrijā sniegs lielisku iespēju paplašināt savas zināšanas un pieredzi. „Uzskatu, ka spēšu aktīvi darboties un godam pārstāvēt savu skolu, pilsētu un valsti, nesot Olimpisko lāpu,” teic Laine.

„Jaunajiem atlētiem, tai skaitā 16 jauniešiem no Latvijas, šīs pirmās Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles būs ne vien sportiska sacensība, bet arī unikāla iespēja izbaudīt Olimpisko spēļu gaisotni, kas, cerams, būs papildu motivācija viņu sportiskajai karjerai,” stāsta Iveta Bojāre, Samsung Electronics Baltics korporatīvo komunikāciju vadītāja.  „Taču Olimpiskās vērtības pārstāv ne tikai atlēti. Samsung lāpneses - Anda Āboliņa un Laine Vīgube – ar savu brīvprātīgo darbu, organizējot sporta pasākumus, ir lielisks piemērs, kā Olimpiskos ideālus savā ikdienā var īstenot ikviens. Tāpēc Samsung ir pagodināts kā Olimpiskās kustības atbalstītājs sniegt iespēju abām jaunietēm kļūt par Olimpisko spēļu daļu un Latvijas vārdā nest Olimpisko lāpu.”

Jaunatnes ziemas Olimpiskajās spēlēs, kas 2012.gadā no 13. līdz 22. janvārim norisināsies Insbrukā, piedalīsies kopumā 1059 jaunie sportisti vecumā no 15 līdz 18 gadiem. 60 pasaules valstu pārstāvji mērosies spēkiem 15 sporta veidos. Latviju šajās sporta spēlēs pārstāvēs 16 sportisti septiņos sporta veidos.

Līdztekus sporta sacensībām norisināsies arī īpaša Kultūras un izglītības programma, kuras mērķis ir veicināt Olimpiskās vērtības, kā arī viedokļu un pieredzes apmaiņu starp dažādām kultūrām, padarot pirmās Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles par unikālu sporta un kultūras festivālu. Jau šobrīd portālā www.samsungwakeup.com var iepazīties ar dažādiem pasākumiem, interaktīvajām spēlēm un konkursiem, kurus spēļu ietvaros rīko Samsung.


     Jūnijs 2019     
ĒRGĻU NOVADA KARTEDirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

Ērgļu novada pašvaldība,
Rīgas iela 10, Ērgļi, Ērgļu pagasts, Ērgļu novads, LV-4840,
tālr./fakss 64871231
(c) 2019 Ērgļu novada dome


Izstrādāts : DirectHit